Polecamy

Jakie miejsca na świecie warto odwiedzić zimą?

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niższe temperatury, śnieg i krótszy dzień wcale nie są aspektami zniechęcającymi do podróżowania. Jarmarki świąteczne w Europie, wypad w góry czy podróż do pięknych lasów lub zachwycanie się zorzą polarną to wystarczające powody do tego, aby wybrać się w ekscytującą, zimową podróż. W które miejsca warto się udać?

Zimny deszcz, gęsto spadające płatki śniegu i szare niebo wcale nie muszą odwodzić od podjęcia decyzji o zimowej podróży. Dzięki rozgrzewającym napojom, ośnieżonym stokom, czy zamarzniętym taflom jezior i rzek, podróżowanie zimą jest niezwykle atrakcyjne. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na wycieczkę!

Praga – pomysł na spędzenie zimy w mieście

Praga to miasto, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Oszałamiająco piękna architektura zachwyca jeszcze bardziej swoim wyglądem, będąc pod warstwą śniegu. Do najpiękniejszych obszarów zalicza się Stare Miasto z wieżyczkami i romańskimi sklepieniami.

Warto tutaj wspomnieć o magicznym jarmarku świątecznym, który ma miejsce na terenie Rynku Starego Miasta i Placu Wacława. Trwa od listopada aż do stycznia i jest bezpłatny. W mieście jest też wiele innych, mniejszych jarmarków, na przykład na Zamku Praskim na placu przed Bazyliką św. Jerzego.

Uwagę zwracają też gazowe lampy uliczne, które zostały ponownie zainstalowane w całym centrum miasta. W Pradze nie brakuje też pięknych hoteli, umieszczonych w stylowych kamienicach, a także miejsc idealnych na spędzenie randki czy spotkania ze znajomymi lub rodzinnego obiadu.

Kitzbühel – świetne miejsce na podróż w góry

Kitzbühel to piękna wioska, określana często mianem romantycznej i bajecznej. Znajduje się w austriackich Alpach, niedaleko Innsbrucka i Salzburga. Mimo że w kolorowych, ozdobionych freskami budynkach mieszczą się luksusowe hotele i drogie sklepy, jak w Cortinie czy St. Moritz, Kitzbühel zaprasza także rodziny i osoby, którym odpowiadają standardowe warunki noclegowe, oferując małe, rodzinne hostele, pensjonaty i apartamenty – w przystępnej cenie.

W Kitzbühel oraz sąsiednim SkiWelt znajduje się, kolejno 170 i 280 kilometrów tras narciarskich, obsługiwanych przez 90 wyciągów. Sprawia to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kitzbühel i SkiWelt połączone są linią autobusową i oba należą do karty Kitzbühel Alps AllStarCard, która obejmuje dziewięć różnych terenów narciarskich w Austrii. Z tego powodu stanowi znakomity, zimowy cel podróży.

Zorza w północnej Norwegii – spektakularne zjawisko naturalne

Aurora borealis, czyli zorza polarna, to zachwycające zjawisko naturalne. Piękne, tańczące fale światła urzekają ludzi od tysiącleci i są jednym z głównych powodów, dla których odwiedzają oni Norwegię.

Według naukowców NASA obecny okres aktywności słonecznej osiągnie swój szczyt w grudniu. Sprawia to, że właśnie ten miesiąc jest najlepszym czasem na dostrzeżenie zorzy północnej. Pomimo tego, że światło można zauważyć również z Alaski, Szwecji, Finlandii, Kanady czy Szkocji, to właśnie Norwegia jest według wielu turystów najatrakcyjniejszym miejscem do zobaczenia zorzy.

Pas północnych świateł najpierw uderza w Wyspy Lofoty i podąża wzdłuż wybrzeża aż do Przylądka Północnego. Warto wiedzieć, że żadna zorza nie jest taka sama, co czyni je zupełnie wyjątkowymi. W tym roku najlepszym miejscem do zobaczenia Aurora borealis jest Tromso w Norwegii.

Zdj. główne: yonatan anugerah/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odzwierciedlenie osobowości poprzez ubiór – jak moda wpływa na nasze samopoczucie
|
Odzwierciedlenie osobowości poprzez ubiór – jak moda wpływa na nasze samopoczucie
Odkryj, jak ubiór wpływa na twoją osobowość i samopoczucie. Zrozumieniem znaczenia mody możemy kształtować postrzeganie nas samych i innych.
Podstawy zdrowego stylu życia: odżywianie, aktywność fizyczna i pielęgnacja skóry
|
Podstawy zdrowego stylu życia: odżywianie, aktywność fizyczna i pielęgnacja skóry
Dowiedz się, jak zbalansowana dieta, regularne ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja skóry mogą przyczynić się do Polepszenia Twojego zdrowia i samopoczucia.
Przeciwdziałanie młodzieżowemu uzależnieniu od cyfrowego świata. Skuteczne strategie i metody terapeutyczne
|
Przeciwdziałanie młodzieżowemu uzależnieniu od cyfrowego świata. Skuteczne strategie i metody terapeutyczne
Jak pomóc młodzieży radzić sobie z uzależnieniem od technologii cyfrowych? Odkryj skuteczne strategie i terapie w naszym najnowszym artykule.