Polecamy

Jak dbać o dłonie?

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dłonie są narażone na wiele czynników, takich jak działanie detergentów, wiatru, zimna, słońca czy kontakt z substancjami chemicznymi. W artykule przedstawiamy sposoby na dbanie o dłonie, aby utrzymać je w dobrej kondycji i zapobiegać chorobom skóry.

Jakie są najczęstsze problemy skórne dłoni?

Najczęstszymi problemami skórnymi dłoni są suchość, łuszczenie się skóry, pęknięcia i zadrapania, a także problemy związane z nadmiernym poceniem się dłoni, czy kłopoty z nadmiernym wypadaniem włosów na dłoniach. Ponadto, dłonie mogą być narażone na infekcje bakteryjne i wirusowe, które mogą powodować powstawanie stanów zapalnych.

Jak dbać o dłonie?

  1. Stosuj kremy nawilżające – regularne stosowanie kremów nawilżających na dłonie pozwoli na zachowanie ich w dobrej kondycji. Warto wybierać produkty o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze.
  2. Ochrona przed słońcem – dłonie są narażone na działanie szkodliwych promieni UV, dlatego warto stosować kremy z filtrem UV. Jeśli spędzamy dużo czasu na słońcu, należy  nosić rękawiczki z materiałów chroniących przed promieniowaniem UV.
  3. Unikaj kontaktu z chemikaliami – kontakty z detergentami, rozpuszczalnikami i innymi substancjami chemicznymi mogą powodować podrażnienia i uszkodzenia skóry dłoni. W przypadku kontaktu z chemikaliami, należy natychmiast zmyć je z dłoni i założyć rękawiczki ochronne.
  4. Regularne oczyszczanie – regularne mycie dłoni pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń i bakterii z powierzchni skóry. Należy jednak pamiętać, aby nie przesuszać skóry i stosować delikatne mydła o łagodnym działaniu.
  5. Zabiegi pielęgnacyjne – raz na jakiś czas warto zafundować sobie dłonie specjalny zabieg pielęgnacyjny, np. kąpiel parafinowa czy peeling. Dzięki temu skóra dłoni będzie dobrze nawilżona i zregenerowana.

Jakie kosmetyki warto stosować do pielęgnacji dłoni?

Do pielęgnacji dłoni warto stosować kosmetyki, które będą chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz jednocześnie nawilżać i odżywiać ją. Najlepiej wybierać kosmetyki, które zawierają naturalne składniki, takie jak aloes, miód czy olejki roślinne. W przypadku skóry bardzo suchej i zniszczonej, warto stosować kremy z mocznikiem, które intensywnie nawilżają skórę.

Do kosmetyków, które warto stosować w pielęgnacji dłoni należą:

  • kremy nawilżające – stosowanie kremów nawilżających na dłonie to podstawa dbałości o skórę. Najlepiej wybierać kremy o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze.
  • kremy z filtrem UV – dłonie są szczególnie narażone na działanie promieni UV, dlatego warto stosować kremy z filtrem UV.
  • kremy z olejkami roślinnymi – olejki roślinne są bogate w składniki odżywcze i mają działanie regenerujące na skórę dłoni.
  • kremy z aloesem – aloes działa kojąco i łagodząco na skórę, a także pomaga w regeneracji uszkodzeń skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zorganizować bufet w plenerze?
|
Jak zorganizować bufet w plenerze?
Cieplejsze miesiące są idealne na catering na świeżym powietrzu podczas wydarzeń takich jak wesela i pikniki. Trwająca pandemia COVID-19 zmieniła […]
Gdzie na wakacje w Polsce: Najlepsze destynacje do odkrycia wakacyjnej przygody
|
Gdzie na wakacje w Polsce: Najlepsze destynacje do odkrycia wakacyjnej przygody
Wybór odpowiedniego miejsca na wakacje w Polsce może być nie lada wyzwaniem. Jednak kraj ten oferuje wiele pięknych i różnorodnych destynacji, które mogą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników.
Jak naturalne składniki w kosmetykach wpływają na kondycję twojej skóry?
|
Jak naturalne składniki w kosmetykach wpływają na kondycję twojej skóry?
Dowiedz się, jak naturalne składniki w kosmetykach poprawiają kondycję skóry, co sprawia, że są wyjątkowe i jak wybrać produkty najbardziej odpowiednie dla Twojego typu cery.