Polecamy

Ile zarabiają słynni sportowcy? Te kwoty robią wrażenie

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Słynni sportowcy zarabiają naprawdę ogromne pieniądze. Kto i na jakie zarobki może liczyć?

Naprawdę wybitni sportowcy raczej nie muszą się martwić, z czego będą żyli na emeryturach. Większość z nich co miesiąc dostaje pokaźną sumę na konto, o jakiej przeciętny człowiek mógłby tylko pomarzyć. 

  1. Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy na świecie. Kapitan reprezentacji Polski zdobył mnóstwo odznaczeń i nagród za swoje osiągnięcia sportowe. Rocznie zarabia około 22 mln euro, przy czym jest to tylko część jego dochodów. Doliczyć trzeba też bonusy za indywidualne oraz sportowe osiągnięcia, a także pieniądze na udział w reklamach. 

2. Wojciech Szczęsny

Po ostatnich mistrzostwach Szczęsny jest jednym z najbardziej znanych bramkarzy. Na co dzień gra w Juventusie Turyn, więc z pewnością nie ma co narzekać na zarobki. Szacuje się, że za każdy sezon Wojciech otrzymuje 7 mln euro. Wiadomo, że do tego dochodzą też inne wpływy. Szczęsny od wielu lat inwestuje też w nieruchomości. 

3. Iga Świątek 

Na zarobki nie ma co narzekać także Iga Świątek. Chociażby za zwycięstwo w Roland Garros Trophy dostała ponad 1,5 mln euro. Zakłada się, że na dotychczasowej grze Świątek zarobiła już prawie 16,5 mln zł.  Iga jest jeszcze na początku swojej zawodowej kariery, więc można się spodziewać, że jej majątek będzie naprawdę pokaźny. 

4. Kamil Stoch

Jeden z najsłynniejszych skoczków narciarskich także zarabia całkiem nieźle. Za sezon skoków dostaje około 600 tys. zł, do tego należałoby jednak doliczyć spore zarobki z różnego rodzaju reklam, w których Stoch bierze udział. Chociaż trzeba przyznać, że dysproporcja między zarobkami skoczka a piłkarzy jest naprawdę duża. 

5. Bartosz Kurek

Kurek także zalicza się do sportowców, którzy zarabiają całkiem spore pieniądze. Siatkarz rocznie dostaje około 500 tys. euro, do tego dochodzą premie oraz bonusy. Kilka lat temu, gdy występował w tureckim Ziraat Banasi dostawał około miliona euro rocznie. 

6. Arkadiusz Milik

Milik także należy do grona najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. W Olympique Marsylia za sezon gry dostaje aż 5 mln euro. W SCC Napoli, gdzie grał wcześniej, dostawał 2,5 mln zł rocznie. 

7. Wilfredo Leon

Pochodzący z Kuby siatkarz Wilfredo Leon to najlepiej opłacany polski siatkarz. Rokrocznie inkasuje za sezon gry około 900 tys. euro. 

8. Hubert Hurkacz

Nie tylko Iga Świątek dorabia się milionów na tenisie. Podobne kwoty inkasuje też Hubert Hurkacz, który jest uznawany za fenomen polskiego tenisa. Obecnie szacuje się, że zarobił już na tym sporcie 16 mln zł, mimo że takich sukcesów jak Iga nie ma. 

9. Krzysztof Piątek

Wśród najlepiej zarabiających piłkarzy nie sposób nie wspomnieć o Krzysztofie Piątku, który dostaje około 4 mln euro rocznie. Do tego trzeba oczywiście doliczyć pieniądze za grę w reprezentacji i występy w reklamach.

10. Kamil Glik

Piłkarzem, który może poszczycić się pokaźnym stanem konta, jest także Kamil Glik. Sportowiec za sezon dostaje średnio 3-4 mln euro.

Zdj. główne: Robert Anasch/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kryteria wyboru ekspresu do kawy
|
Kryteria wyboru ekspresu do kawy
Zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy wybrać? Odkryj kluczowe kryteria, które powinny przeważyć na twoją decyzję. Przeczytaj i zdecyduj, które z nich są dla ciebie najważniejsze.
Bezpieczeństwo w myślistwie: Zasady i wyposażenie ochronne
|
Bezpieczeństwo w myślistwie: Zasady i wyposażenie ochronne
Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i stosowanie odpowiedniego wyposażenia ochronnego to kluczowe elementy.
Jak diagnostyka obrazowa może pomóc w wykrywaniu chorób onkologicznych?
|
Jak diagnostyka obrazowa może pomóc w wykrywaniu chorób onkologicznych?
Dowiedz się, jak nowoczesna diagnostyka obrazowa może przyczynić się do wykrywania chorób onkologicznych na wczesnym etapie. Poznaj technologie, które mogą uratować życie.