Polecamy

Nawilżacz powietrza z aromatyzerem. Czy warto go mieć?

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zastanawia się nad zakupem elektrycznego nawilżacza z aromatyzerem. Czy faktycznie takie urządzenie się przydaje?

W reklamach często możemy usłyszeć o nawilżaczach powietrza z aromatyzerem i ich doskonałego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Jaka jest prawda o tych urządzeniach i czy faktycznie warto je zakupić? Szczególnie, że dobrej jakości sprzęt to wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. 

Jak działa nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to niewielkie urządzenie, które jest szczególnie zalecane dla alergików oraz osób, które mają problemy z zatokami. Zwiększa bowiem wilgotność powietrza w pomieszczeniu, przez co poprawia się jego jakość. Wpływa to korzystnie na funkcjonowanie oraz gwarantuje spokojniejszy sen. 

Wyróżnia się trzy rodzaje nawilżaczy: parowe, ewaporacyjne i ultradźwiękowe. Pierwszy jest najtańszy, wystarczy wlać do niego wodę i podłączyć do prądu. Woda nagrzewa się, później jest chłodzona i wypuszczana w powietrze. Z kolei drugi rodzaj polega na naturalnym odparowywaniu wody: urządzenie ma wiatrak oraz filtry. Zaletą takiego urządzenia jest to, że nie tylko nawilża, ale też oczyszcza je z kurzu i zabrudzeń. W przypadku dzieci najczęściej wybierany jest nawilżacz ultradźwiękowy, który ultradźwiękami rozbija wodę, przez co zmienia wodę w ciepłą bądź chłodną parę. 

Niektóre nawilżacze mają opcję aromatyzera. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż wówczas można dodać do nich olejki, które nie tylko sprawiają, że w pomieszczeniu unosi się przyjemna woń, ale mogą mieć też właściwości zdrowotne i np. udrożniać nos czy zmniejszać ból gardła.

Gdzie ustawić nawilżacz z aromatyzerem?

Nawilżacz warto ustawić w takim miejscu, by przyjemny zapach rozchodził się po całym pokoju czy mieszkaniu. Warto go ustawić w sypialni dziecięcej, szczególnie w czasie infekcji. Wówczas dodanie kilku kropel olejków o bakteriobójczych właściwościach oraz takich, które korzystnie wpływają na odporność, może zmniejszyć ryzyko pojawienia się komplikacji. 

Ustawiając nawilżacz warto pamiętać o tym, by zachować przynajmniej pół metra odległości od ścian czy mebli. Chodzi o to, by uniknąć ich zawilgocenia, olejki mogą też na nich osiadać, tworząc plamy. Nie zaleca się także ustawiania ich obok grzejników, bowiem może to zmniejszyć wydajność urządzenia.

Zalety nawilżacza z aromatyzerem

Nawilżacz z aromatyzerem ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim zapewnia lepszą jakość powietrza, sprawia, że zmniejsza się ryzyko podrażnienia śluzówek na skutek zbyt suchego powietrza, co przekłada się na lepszy komfort snu. Używanie różnego rodzaju olejków może pomóc w leczeniu różnych infekcji, a nawet im zapobiegać.

Zdj. główne: Raychan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo dbać o implanty stomatologiczne – poradnik dla pacjentów
|
Jak prawidłowo dbać o implanty stomatologiczne – poradnik dla pacjentów
Dowiedz się, jak troszczyć się o swoje szczęki po zabiegu implantologicznym. Proste i skuteczne metody utrzymania higieny implantów stomatologicznych dla długotrwałego komfortu i bezpieczeństwa.
Jak przygotować smaczny i zdrowy posiłek w kilka minut dzięki żywności gotowej do spożycia
|
Jak przygotować smaczny i zdrowy posiłek w kilka minut dzięki żywności gotowej do spożycia
W tym artykule dowiesz się jak szybko i łatwo przygotować pyszne i zdrowe posiłki z wykorzystaniem żywności gotowej do spożycia. Odkryj sekrety szybkiej kuchni!
Dziecko i programowanie? To możliwe!
|
Dziecko i programowanie? To możliwe!
Dzieciństwo jest czasem, kiedy najmłodsi chłoną wiedzę jak gąbka. Można wykorzystać ten okres do nauki kodowania, pomagając dzieciom nabrać chęci […]